Šentjur se predstavlja na mednarodnem festivalu Loborfest

V soboto, 18. 7. 2009, so se Občina Šentjur, Zavod Etno eko, Folklorna skupina Šentjur, Hotel Žonta, TIC Šentjur z lokalnimi turističnimi  vodniki, RA Kozjansko in čebelarstvo Jernej Andrej Šentjur, na povabilo hrvaške občine Lobor, udeležili mednarodnega festivala Loborfest.
 
Povabilo je bilo plod sodelovanja med Razvojno agencijo Kozjansko in Krapinsko zagorsko razvojno agencijo. Občina Lobor si turizem zastavlja kot prioriteto nadaljnega razvoja, saj vidi svoje podjetniške priložnosti v povezovanju z bližnjimi toplicami in želi svojim prebivalcem prikazati primere dobre prakse tudi v Sloveniji. Kot takšnega, jim je Krapinsko zagorska razvojna agencija, predstavila ravno občino Šentjur.
 
Udeleženci festivala iz naše občine so predstavili turistično ponudbo občine z bogato kulturno-etnološko dediščino. Ob domači glasbi in plesnih korakih folkloristov, so bile na stojnicah prikazane nekatere za turista in obiskovalca Šentjurja privlačne vsebine iz naše občine. Obiskovalci Loborfesta so spoznavali čebelarstvo – kot priložnost za razvoj podeželja, oživljanje tradicionalne kulinarike, turistične informacije o izletniški, muzejski, športni in kulturni ponudbi Šentjurja,  domačo obrt – ohranjanje tradicionalnih znanj kot priložnost za razvoj turističnih produktov in spominkov.
 
V Občini Lobor, kjer je društveno življenje izredno aktivno, si želijo, da bi se to sodelovanje nadaljevalo še v prihodnje in da bi se razširilo še na druga področja. Trenutno se načrtuje udeležba njihovega kulturnega društva na Šentjurjevem 2010.
Nazaj
Občina Lobor se ponaša z izrednim sakralnim spomenikom, najstarejšo hrvaško krščansko cerkvijo, z Marijo Gorsko iz leta 800 in  lokalni turistični vodniki jo z veseljem predstavijo vsakemu obiskovalcu

Občina Lobor se ponaša z izrednim sakralnim spomenikom, najstarejšo hrvaško krščansko cerkvijo, z Marijo Gorsko iz leta 800 in lokalni turistični vodniki jo z veseljem predstavijo vsakemu obiskovalcu

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Občina Šentjur